DrutexObecnie DRUTEX S.A. jest  największym producentem stolarki otworowej z PVC w Polsce. W swojej ofercie posiada również okna, drzwi, fasady z drewna i aluminium. DRUTEX S.A. jest firmą nowoczesną, stosującą w procesie produkcyjnym najnowsze rozwiązania technologiczne.Duże możliwości techniczne jak i produkcyjne, wspierane fachową wiedzą i doświadczeniem świetnie wyszkolonego zespołupozwalają na realizację nawet najtrudniejszych i najśmielszych zamówień stolarki okiennej, drzwiowej czy też fasad, zarówno z PVC, drewna jak i aluminium.

OKNA PVC

IGLO ENERGY

Nowe okno IGLO ENERGY to autorski produkt DRUTEX S.A zaprojektowany, by dostarczać klientom satysfakcji z użytkowania nowoczesnego produktu, będącego wyrazem zaawansowanej myśli technologicznej i restrykcyjnych wymagań rynku. IGLO ENERGY to produkt o najniższym współczynniku przenikania ciepła na rynku Uw= 0,6 W/(m2K). To absolutnu rekord w zakresie energooszczędnych okien potwierdzający doskonałe właściwości izolacyjne. Okno posiada innowacyjny system uszczelniania, dostępny wyłącznie w ofercie DRUTEX S.A, będący gwarancją najlepszych parametrów pod względem energooszczędności. Jest to pierwsze rozwiązanie na świecie wykorzystujące uszczelkę centralną ze spienionego EPDM. IGLO ENERGY to inwestcja w ponadprzeciętną jakość i najwyższy stopień energooszczędności. To okno, które pozwala zatrzymać ciepło w każdym domu, niezależnie od warunków atmosferycznych.​

 

 

IGLO 5


Okna IGLO 5 to połączenie innowacyjności, funkcjonalności oraz rewolucyjnych rozwiązań energooszczędnych z wyrafinowaną elegancką stylistyką. Mogą być prostokątne, trójkątne, okrągłe, w kształcie trapezu, łukowe i ograniczone niemal wyłącznie wymaganiami klienta. Śnieżnobiały profil oraz bogata gama kolorów stanowi dopełnienie wyobrażeń Klienta o perfencyjnym oknie, które jest odpowidzią na najnowsze trendy architektoniczne. Indywidualny styl okien dodatkowo moga podkreślić szprosy i szyby w różnych kolorach.
Pięciokomorowa budowaprofili w oknach IGLO oraz standardowy pakiet szybowy wyposażony w ciepła stalową ramkę o współczynniku przenikania ciepła U=1,0(wg normy EN 674) jest gwarancją oszczędności energii cieplnej, optymalnej temperatury w pomieszczeniu oraz wysokiej przepuszczalności światła do pomieszczenia. Niezależne badania współczynnika przepuszczalności cieplnej wykonane w Czechach potwierdziły, że okna IGLO odznaczają się rewelacyjnymi wynikami w zakresie izolacji termicznej. Zastosowanie najwyższej jakości materiałów konstrukcyjnych oraz uszczelek EPDM wpływających na szczelność okna stanowi zabezpieczenie przed przepuszczaniem podmuchów wiatru oraz zwiększa szczelność na wodę opadową.

       

Okna IGLO wykonane z najwyzszej jakości profili GL SYSTEM, które produkowane są z pierwotnego materiału i ulegają w 100% recyklingowi, już w standardzie stanowią gwarancję wyjątkowego bezpieczeństwa. Profile okienne wyposażone są bowiem w zbrojenia stalowe w szkrzydłach okiennych i ościeżniach podwyższające jego stabilność i statyczność. Nowoczesne okucia obwiedniowe MACO z zaczepem antywyważeniowym zapewniają natomiast doskonałą ochronę przed włamaniem. Dodatkowo okna posiadają blokadę błędnego położenia klamki oraz jako jedne z nielicznych na rynku podnośnik skrzydła ułatwiający domykanie skrzydła oraz mechanizm mikrowentylacji w rozwórce. 

OKNA DREWNIANE


Okna drewniane wykonane z drzewa sosnowego i meranti w systemie Softline charakteryzują się nowoczesnym i estetycznym wyglądem. Składa się na to piękna forma zaokrąglonego profilu, dzięki której uzyskuje on opływowe kształty o gładkiej, lśniącej powierzchni. Doskonałą jakość oraz odporność na wypaczenie okien wykonanych w systemie Softline zapewnia drewno lite klejone trójwarstwowo wysuszone do odpowiedniej wilgotności. Dodatkowo żywotność stolarki przedłuża impregnacja i gruntowanie. Progi ram oraz dolne krawędzie skrzydeł zabezpieczone są aluminiowymi okapnikami, których linia współgra z łagodnymi konturami całości. Konserwacja stolarki drewnianej jest bardzo łatwa i nie trwa dłużej niż jej czyszczenie.

  

 • Doskonała estetyka dzięki profilowanej listwie przyszybowej, podcięciu pod profil wewnętrzny oraz zastosowaniu termo okapnika ułatwiającego odprowadzenie wody
 • Trwałość powłoki dzięki aluminiowej listwie chroniącej drewno przed promieniami UV i wodą spływającą z szyby w najbardziej newralgicznych punktach okna/drzwi
 • Trwałość , a także stabilność konstrukcji dzięki ekologicznemu lakierowi z podkładem i impregnatem przeciw szkodnikom i grzybom oraz wykorzystaniu do produkcji drewna litego klejonego trójwarstwowo i wysuszonego do odpowiedniej wilgotności, co sprawia, że okna odporne są na wypaczenia i pęknięcia
 • Wysoka jakość dzięki najlepszym komponentom oraz wykorzystaniu wyłącznie wyselekcjowanego drewna do produkcji
 • Ekologia – okna wykonane z surowca pochodzenia naturalnego zostały uhonorowane nagrodą – wyróżnieniem Zielona Marka 2010 za swoje ponadprzeciętne właściwości i proekologiczny wymiar
 • Bardzo dobre parametry termoizolacyjne

OKNA ALUMINIOWE

MB-45 jest nowoczesnym systemem aluminiowym
, służącym do wykonywania nie wymagających izolacji termicznej elementów architektonicznej zabudowy wewnętrznej i zewnętrznej, np.: różnych typów ścianek działowych, okien, drzwi, w tym drzwi przesuwanych ręcznie i automatycznie, drzwi wahadłowych, wiatrołapów, witryn, boksów kasowych, gablot, konstrukcji przestrzennych.
Głębokość konstrukcyjna kształtowników okna wynosi: 45 mm (ościeżnica), 54 mm (skrzydło), a drzwi odpowiednio: 45 mm i 45 mm. Takie przyjęte głębokości kształtowników skrzydła i ościeżnicy dają efekt jednej płaszczyzny od strony zewnętrznej po zamknięciu - w przypadku okna i efekt zlicowanych powierzchni skrzydeł i ościeżnicy - w przypadku drzwi.
Cechą charakterystyczną systemu jest jego ścisłe powiązanie z systemami okienno-drzwiowymi MB-60 i MB-70.
System pozwala na stosowanie zestawów szybowych grubości od 6 mm do 34 mm w skrzydłach okien oraz od 6 mm do 24 mm w oknach stałych.

Głębokość konstrukcyjna okien wynosi 45 mm Głębokość konstrukcyjna kształtowników okna wynosi: 45 mm (ościeżnica). 54 mm (skrzydło). Takie przyjęte głębokości kształtowników skrzydła i ościeżnicy dają efekt jednej płaszczyzny od strony zewnętrznej po zamknięciu. Kształt profili pozwala uzyskać smukłe i wytrzymałe konstrukcje okien.

Wzornictwo:

 • możliwość zastosowania każdego rodzaju szyby, zestawy szybowe w zakresach grubości do 26mm
 • bogata gama kolorystyczna lakierowane według palety RAL
 • możliwość gięcia w łuki profili aluminiowych

Szczelność:

 • uszczelki z kauczuku syntetycznego EPDM
 • efektywny system odprowadzania wody i wentylacji
 

Więcej informacji na stronie: http://www.drutex.pl/pl/oferta/okna.html